Dlaczego VOLNA?

VOLNA powstała, ponieważ wiemy jakim problemem jest znalezienie ponadczasowych ubrań dobrej jakości. Chcemy, żeby nasze ubrania dawały Ci pewność, że w każdej sytuacji dobrze wyglądasz. Chcemy, żebyś czuła się kobieco nie rezygnując ze swobody. Dlatego stawiamy na jakość - testujemy modele i materiały, bo chcemy, aby nasze ubrania zagościły w Twojej szafie na dłużej.

 

 

 

 

 

Nasze wartości

  • Wolność – VOLNA jest pewna siebie, wie czego chce i nie goni za błyskotkami. Zna swoją wartość i nie ogranicza się do sezonowych mód i opinii innych. Akceptuje siebie i wie, że zawsze wygląda świetnie.
  • Minimalizm – zarówno pod względem ilości jak i formy. Uwalniamy szafy od nadmiaru ubrań a ubrania od nadmiaru formy.
  • Odpowiedzialność - promujemy odpowiedzialną modę. Uważamy, że najwyższy czas zmienić nasze przyzwyczajenia. Kupujmy mniej, ale lepszej jakości rzeczy, które posłużą nam dłużej. Dbajmy o to, co mamy. Jeśli coś się zepsuje, naprawmy to, a nie wyrzucajmy. Zamiast kupić nowe, pożyczmy albo kupmy używane. Wymieniajmy się.

 

 

 

Jak to robimy?

  • Nasze ubrania są produkowane lokalnie, projektujemy je i szyjemy w Warszawie. Powstają w niewielkiej szwalni, w której panuje kameralna i miła atmosfera. Bardzo lubimy tam jeździć i patrzeć, jak nasze ubrania są szyte z sercem. Szwalnia działa legalnie, a jej pracownicy mają opłacany ZUS. To bardzo ważne, żeby kupować ubrania ze sprawdzonego źródła. Tylko wtedy można mieć pewność, że zostały wyprodukowane w etycznych warunkach.
  • Szyjemy z ekologicznych materiałów. Staramy się, aby nasze ubrania powstawały z materiałów wyprodukowanych w sposób najmniej zagrażających środowisku naturalnemu. Tencel, len i bawełna organiczna są przewiewne i dobrze wchłaniają wodę.
  • Używamy bawełnianych metek i kartonowych etykiet. Ubrania pakujemy w tekturę wykonaną z materiałów wtórnych, które mogą być dalej przetwarzane.