Chrum.Com powstał w 2002 roku… Co?! No, tak! Były to czasy, kiedy internet potykał się o swoją pierwszą bańkę. A pierwsza wersja sklepu Chrum.Com powstała w hicie owych czasów, czyli MacromediaFlashPlayer.
Chrum.Com jest jedną z pierwszych polskich marek odzieżowych zupełnie niezależnych. Nie stoi za nami żaden raper! :8))) Sedno marki od początku pozostaje niezmienne: tworzenie fajnych ubrań dla fajnych ludzi.
Nie śledzimy najnowszych trendów, nie jeździmy do Mediolanu na feszynłiki, nawet nie prenumerujemy Vouge’a. Inspiracją chrumowych wzorów jest przede wszystkim zabawa słowem, humor, pop kultura i własna wyobraźnia. Z takiej mieszanki powstają nasze wzory.
Bezpretensjonalność to słowo klucz. A drugi klucz, drugie słowo, to jakość. Równie ważne jak to, żeby wzory były fajne, ważne jest, żeby nasz produkt był bardzo dobrej jakości – z najlepszej dostępnej bawełny, niezniszczalnie zadrukowany.
Chrum.Com, co widać już po samej nazwie, był przez wiele lat przedsięwzięciem internetowym. Natomiast po sukcesach na targach modowych i yard sale’ach stwierdziliśmy, że pora wyjść poza sieć. Bezpośredni kontakt z Klientami jest fajny i daje nam dużo satysfakcji, a dla Klientów możliwość przymierzenia i dotknięcia Chrum.Rzeczy przed zakupem jest bezcenna. Od 2013 roku mamy własny Garmaż.Odzieżowy na Powiślu w Warszawie. Od 2014 roku mamy własną szwalnię, w której powstają wszystkie Chrum.Koszulki i Chrum.Bluzy. Dzięki temu proces produkcji jest przez nas kontrolowany od początku do końca. Od 2015 roku mamy Garmaż.Odzieżowy w Krakowie. A od 2017 roku po polskich drogach śmiga nasz czwarty sklep, czyli Chrum.Truck.
Kto tworzy markę Chrum.Com?
Mózgiem przedsięwzięcia jest Bartek Nowakowski (brain) (ten z obrazka) twórca całego Chrum.Konceptu oraz autor większości wzorów. Z racji wieku i doświadczenia zwany Papą Chrumem! W ciągu tych ładnych paru lat przez Chruma przewinęło się sporo super ludzi, którzy odcisnęli na Chrumie swój ślad. Była kreatywna Ewa C. (head), był pomysłowy Rafał M. (bacon) czy wesoły Łukasz K. (prosciutto) do tej pory z rozrzewnieniem wspominany przez Klientki Garmażu na Powiślu. Obecnie w Chrumie pracuje 12 osób. Jeśli zadzwonicie na Chrum.Telefon, to porozmawiacie z Madzią K. (righthand). Naczelnym chrumowym grafikiem jest Krzysztof S. (od ponad dwóch lat nie wymyślił sobie mięsnej ksywy!), a człowiekiem ogarniającym złożoną rzeczywistość jest Bartek Ch. (salami). Garmażem w Wawie zarządza Krzyś W. (meatballs) - Krzyś jest też pilotem Chrum.Trucka, a Garmażem w Krakowie steruje Marcin M. (pancetta).
Serdelcznie pozdrawiamy każdego komu chciało się to przeczytać do końca i zapraszamy do sprawiania Chrum.Rzeczami przyjemności sobie i Waszym znajomym!